Komitet Społeczny Zagryzieni Akcja Opcja Adopcja powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie gryzoni na realną pomoc. Współpracując z wieloma organizacjami uświadomiliśmy sobie skalę problemu, jakim jest bezdomność gryzoni, a także powszechna niewiedza na temat (bądź ignorowanie) potrzeb gatunkowych małych zwierząt, które często traktowane są jak żywe zabawki dla dzieci i prezenty, co z kolei skutkuje nagminnym porzucaniem ich.
Pod naszą opiekę trafiają zwierzęta bezmyślnie rozmnożone, porzucone oraz oddane do zaprzyjaźnionych sklepów zoologicznych. W tej chwili mamy pod opieką kilkadziesiąt szczurów, kilka świnek morskich (kawii domowych), kilka myszoskoczków, chomików oraz -naście myszy. Podjęliśmy decyzję o stworzeniu dla nich bezpiecznej ostoi, gdzie mogą spokojnie przebywać i rozglądać się za nowym lepszym życiem 🙂
Promujemy sterylizacje, świadome adopcje, uświadamiamy o konsekwencjach zakupu zwierzaka w sklepie, jak również o potrzebie zapewnienia zwierzęciu odpowiedniej opieki i warunków do życia.

W tej chwili prowadzimy szereg działań zmierzających do wynajęcia lokalu dla naszych podopiecznych, gdzie będą mogły bezpiecznie wyczekiwać na adopcję. Pragniemy stworzyć centrum adopcyjno-edukacyjne, jak również zachęcić do pomocy wolontariuszy, którzy chcieliby uczestniczyć w szukaniu domów adopcyjnych i opiece nad zwierzakami.

Nowy lokal będzie wymagał przystosowania go do potrzeb naszych zwierząt, a tym samym nakładu środków finansowych. Stworzyliśmy Komitet Społeczny, którego rejestracja umożliwia nam prowadzenie zbiórek publicznych.

Całość naszych działań opiera się na wolontariacie, pomagamy z pasji!
Jesteśmy otwarci na dialog i współpracę, zapraszamy do kontaktu:)

kszagryzieni@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.